2. ÖN SAYFALAR

Tezin ön sayfaları, çok fazla özelleştirilemeyen kısımlardan oluşmaktadır. Her üniversite yazılacak tezlerin ön sayfaları için belli standartlar istemektedir. Bu sayfalardan bir kısmında hiçbir değişiklik yapılmasına izin verilmemektedir. Örneğin “Etik Beyan” sayfası matbu bir metinden oluşmaktadır. Buraya öğrenci sadece ismini yazıp imzasını atmaktadır. Ön sayfaların belli bir şablonu vardır ve öğrenci kendine göre bazı yerleri doldurarak özelleştirmektedir. 

Ön sayfalarında içerik olarak tamamen teze özgü olan fakat biçimsel olarak enstitünün kurallarına uydurulması gereken kısımlar da bulunmaktadır. Örneğin içindekiler, tablo ve şekiller vb. listeler teze özgüdür. Fakat bu listelerin oluşturulmasında verilecek görünümü enstitü belirlemektedir. Satır aralıkları, başlıkların düzeni, yazı tipi, puntosu vb. biçimsel ayrıntıları enstitüler belirlemektedir. 

Üniversiteler bu sayfalar için belli bir düzen istedikleri için buralarda en ufak bozulma bile göze çarpmaktadır. Genellikle milimetrik ölçümlerle istenilen düzende olup olmadığı incelenmektedir. Her araştırma aynı nitelik ve aynı uzunlukta olmadığı için ufak tefek değişiklikler olabilmektedir fakat yine de istenilen formatı bozmamaya ya da istenilen formata uygun hale getirmeye dikkat edilmelidir. 

Tez Düzenleme Merkezi olarak, akademik çalışmalarınız için gerekli tüm düzenlemeleri yapıyoruz.

İletişim

Çalışma Saatleri: 
24 Saat Online
Her gün 09.00-20.00 (Ofis)

Telefon     : 0 850-308-2208

Whatsapp : 0 850-308-2208

Mail :

 info@tezduzenlememerkezi.com

Hızlı İletişim
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?