"Tez Düzenleme"den fazlası Tez Düzenleme Merkezi Tez yazım kılavuzuna göre
tez düzenleme işlemi.
Hemen Başlayın
"TEZ DÜZENLEME"DEN FAZLASI Tez Düzenleme Merkezi İhtiyaç duyduğunuz bütün
düzeltmeleri yapabiliyoruz.
İnceleyin g
"Tez Düzenleme"den fazlası Tez Düzenleme Merkezi Enstitüye teslim edilecek
şekilde düzenliyoruz.
Bize Ulaşın
"TEZ DÜZENLEME"DEN FAZLASI Tez Düzenleme Merkezi Teziniz ile ilgili düzeltmeleriniz
için size zaman kazandırıyoruz.
Teklif Alın
"TEZ DÜZENLEME"DEN FAZLASI Tez Düzenleme Merkezi Zaman baskısı stresi yaşamamak için bizimle çalışabilirsiniz. Daha Fazla Bilgi g

2.6. Özet

Özet sayfasında çalışmanın özü anlaşılır bir şekilde verilir. Çalışmanın amacı, kullanılan yöntem, elde edilen bulgular ve ulaşılan sonuçlardan burada kısa bir şekilde bahsedilir. Özetin alt kısmında teze ait anahtar kelimelere yer verilir.

Özet sayfası, konuya yabancı bir kimsenin dahi okuduğunda çalışma hakkında ön bilgiye sahip olmasını sağlayacak şekilde hazırlanır. Genellikle çalışmanın ilk okunduğu kısmı olduğu için okuyan kişinin tezi okumaya devam edip etmeyeceğine karar vermesinde özetin nitelikli hazırlanması etkili olmaktadır. Bu nedenle özetin hazırlanmasına özen gösterilmesi önem taşımaktadır.

Tez yazım kılavuzlarında özetin hazırlanmasına yönelik belli bir çerçeve çizilmektedir. Kılavuzlarda özetin hazırlanmasına ilişkin sayfa veya maksimum kelime sınırlaması bulunmaktadır. Bazı üniversitelerde özet kısmında tezin bazı alt başlıklara göre özetlenmesi istenmektedir.

2.6.1. Özet sayfası örneği

Hızlı İletişim
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?