TEZ SUNUMU HAZIRLAMA

Tez savunması öncesi tezinizin sunumunu hazırlıyoruz

BAŞARILI BİR TEZ SUNUMU

Tez Düzenleme Merkezi, tez sunumunuzu hazırlamakta  size yardımcı olmaktadır. 

Çalışmanızın konusuna, içeriğine ve anlatılacak süreye göre tez sunumunuzu hazırlamaktayız. Bize ulaşarak tam istediğiniz gibi etkileyici sunumlar hazırlatabilirsiniz.

Lisansüstü eğitim her aşaması zorluklarla dolu bir süreçtir. Bu zorluklar bazen insanın canını sıkar ama sonuçta insana yeni şeyler katar. Tez hazırlandıktan sonra diploma almaya doğru yapılacak birkaç şeyden biri de tezi savunmaktır. Yüksek lisans veya doktora tezinizi hazırladıktan sonra tezi savunmadan diploma almaya hak kazanılamaz. Bu sebeple tez savunması mezuniyetin önünde önemli bir köşe taşıdır. Tez savunması, danışman hoca ile birlikte 3 veya 5 hocanın katılımıyla yapılmaktadır. Tez savunması için tez sunumu hazırlanması gerekir.

Duruma göre 15 dk ile 1 saat arasında yapılan sunum aracılığıyla tez görsel olarak jüri üyelerine anlatılmaktadır. Bu açıdan tez savunmasına girerken tez sunumu hazırlamak olmazsa olmazdır. Bunun için tez sunumu için yazılı olmasa da belli kurallar veya beklentiler oluşmuştur. Dolayısıyla tez savunmasına girerken tez sunumunun nasıl yapılacağı ve neler anlatılacağı hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Tez sunumu hazırlarken hem teknik bilgi hem de tezin hangi bölümlerinden hangi bilgilerin alınacağını bilmek önemlidir. Öncelikle sunumun hazırlanacağı programa hakim olunması gerekir. Aksi halde çok iyi bir tez sunumu hazırlanması mümkün olmaz. Dikkat edilmesi gereken diğer husus da tezin hangi bölümlerinin sunuma eklenmesi gerektiğidir. Öyle ki bazen 300 sayfalık bir tezden 30 slayt çıkarılması gerekir. Bu durumda sunuma eklenecek bilgiler öyle seçilmelidir ki gözden kaçan noktalar kalmasın ve jüri üyelerinden eleştiri gelmesin.

Tez sunumu, gereksiz sözcükler kullanmadan az ve öz bir şekilde hazırlanmalıdır. Sunum sayfaları jüri üyelerinin dikkatini dağıtacak kadar yazı içermemelidir. Ayrıca slayt sayfaları, yazıları destekleyen görselleri de içermelidir. Böylece tez savunması jüri üyelerini sıkmayacağı için daha rahat geçecektir.

Tez Düzenleme Merkezi olarak, akademik çalışmalarınız için gerekli tüm düzenlemeleri yapıyoruz.

İletişim

Çalışma Saatleri: 
24 Saat Online
Her gün 09.00-20.00 (Ofis)

Telefon     : 0 850-308-2208

Whatsapp : 0 850-308-2208

Mail :

 info@tezduzenlememerkezi.com

Hızlı İletişim
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?