"Tez Düzenleme"den fazlası Tez Düzenleme Merkezi Tez yazım kılavuzuna göre
tez düzenleme işlemi.
Hemen Başlayın
"TEZ DÜZENLEME"DEN FAZLASI Tez Düzenleme Merkezi İhtiyaç duyduğunuz bütün
düzeltmeleri yapabiliyoruz.
İnceleyin g
"Tez Düzenleme"den fazlası Tez Düzenleme Merkezi Enstitüye teslim edilecek
şekilde düzenliyoruz.
Bize Ulaşın
"TEZ DÜZENLEME"DEN FAZLASI Tez Düzenleme Merkezi Teziniz ile ilgili düzeltmeleriniz
için size zaman kazandırıyoruz.
Teklif Alın
"TEZ DÜZENLEME"DEN FAZLASI Tez Düzenleme Merkezi Zaman baskısı stresi yaşamamak için bizimle çalışabilirsiniz. Daha Fazla Bilgi g

3.4. Tablolar

Tez içerisinde bazı şeylerin daha iyi anlaşılabilmesi için tablo kullanılmaktadır. Tablolarda bazı şeyler derli toplu verildiği için açıklamaları okumaya gerek kalmayabilir. Tablolar her ne kadar bazı noktalara açıklık kazandırmak için kullanılsa da tabloların yer alış şekli bazen işleri zorlaştırmaktadır. Bu bakımdan tablolar da belli kurallara göre oluşturulmaktadır. Genellikle tablodan sonra açıklaması yer almaktadır. Ama duruma göre tablonun sayfaya sığması açısından açıklama tablodan önce de verilebilmektedir. 

Tablolar verilirken sayfadan taşmamasına özen gösterilmelidir. Fakat bazen zorunluluk gereği birkaç sayfaya taşan tablolar veya dikey sayfaya sığmayan tablolar oluşturmak veya kullanmak gerekmektedir. Bu durumda tablo bölünmekte ve sonraki sayfada tablo başlığında “devam” ibaresine yer verilmektedir. Dikey sayfaya sığmayan tablolar için ise sayfa yapısı yatay olarak ayarlanmaktadır.

3.4.1. Tablo Örneği

Hızlı İletişim
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?