REDAKSİYON

Alanında uzman redaktörler tarafından yapılan redaksiyon işlemi

PROFESYONEL REDAKSİYON

Tez Düzenleme Merkezi, metinlerinizin redaksiyonu için size yardımcı olmaktadır. 

Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan metinler için Redaksiyon hizmeti verilmektedir.

redaksiyon hizmeti

Redaksiyon kelimesi dilimize Fransızcadan girmiş bir kelimedir. Türk Dil Kurumu tarafından; “Yazı yazma kaleme alma” ve “Yazılmış bir metin üzerinde gereken düzeltmeleri yaparak yazıyı yayıma hazır getirme” şeklinde tanımlamıştır.

 

Kelime anlamı ile redaksiyon; yazma işi bitmiş bir çalışmanın noktalama işaretlerinin kontrol edilerek yazım yanlışlarının giderilmesi gibi şekilsel düzenlemelerin yanında metne akıcılık kazandırma, doğru kelimeyi doğru yerde kullanma, anlam bütünlüğü sağlama gibi hizmetler ile enstitüye veya ilgili yere hazır bir şekilde teslim edilmesidir.

Yıllarca uğraşılarak hazırlanan çalışmaların kabul edilmemesi veya değersiz görülmemesi için redaksiyon yapılması gerekmektedir. Hazırlanan çalışmanın imla ve noktalama kurallarına uygunluğu incelenmeli ve akıcı bir dile kavuşması sağlanmalıdır. Bu işlemlerin akademik kariyere sahip olan redaktörlerce yapılması oldukça önemlidir.

Kitap, dergi ve makale gibi metinler dâhil olmak üzere her eserin mutlaka redaktörlerin elinden geçmesi önemlidir. Hazırlanmış bir metnin basıma hazır hale getirilmesi aşamasında önemli bir işlem olan redaksiyon, metnin anlamlı bir Türkçeye sahip olmasına ve dil bilgisi hatalarından arındırılarak kaliteli bir yazını ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Redaksiyon hizmetini tecrübeli kadromuzla vermekteyiz. Bizi tercih ederek çalışmalarınızı bu işin profesyonellerine emanet edebilirsiniz.

Profesyonel anlamda redaksiyon hizmeti almak için bizi tercih edebilirsiniz. Çalışmalarınızın daha iyi hale gelmesine yardımcı oluyoruz. Çalışmalarınızın üçüncü şahıslarla paylaşılmadığına dair güvence veriyoruz.

NEDEN BİZ?

Kelime seçimi, cümle yapısı, içeriğin ve yazının genel organizasyonu ve netliği konusunda yardım istiyorsanız sizin ihtiyacınız olan her şeyi ve daha fazlasını sağlayabiliriz.

Sizler için;

  • Redaksiyon
  • Son okuma ve Tashih
  • Geliştirici Redaksiyon

hizmetlerini profesyonel ve tecrübeli redaktörlerimizle sağlıyoruz.

Tez Düzenleme Merkezi olarak, akademik çalışmalarınız için gerekli tüm düzenlemeleri yapıyoruz.

İletişim

Çalışma Saatleri: 
24 Saat Online
Her gün 09.00-20.00 (Ofis)

Telefon     : 0 850-308-2208

Whatsapp : 0 850-308-2208

Mail :

 info@tezduzenlememerkezi.com

Hızlı İletişim
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?