MAKALE DÜZENLEME

Makalenizi göndereceğiniz derginin kurallarına uygun biçimde düzenliyoruz

MAKALE DÜZENLEME

Tez Düzenleme Merkezi, makale düzenleme ihtiyacınızda size yardımcı olmaktadır. 

Yurt içi ve yurt dışındaki dergilere göndereceğiniz makalelerin düzenlemesini yapmaktayız.

bilgisayar-makale-duzenleme

Makale düzenleme işlemi makalenizin yayımlanması için gereklidir. Hazırladığınız makaleyi, göndereceğiniz derginin kurallarına göre düzenliyoruz. Makalenizi yayımlamanız için az bir süreniz vardır. Kısıtlı sürede makalenizi içerikle ilgili problemleri hallederek ilgili dergiye göndermeniz gerekir. Fakat derginin biçimsel şartlarına uygun olmayan makaleniz yayımlanmaz. Derginin belli biçimsel standartları olduğu için makalenizi yayımlamak için mutlaka bu standartlara uymanız beklenir. Kaynakçadaki eksik kaynaklar tespit edilerek kaynakçanın tamamlanması sağlanır.

makale-duzenleme-islemi

Makale düzenleme önemli midir?

Makale düzenleme de tez düzenleme gibi önemlidir. Tezin enstitü tarafından kabul edilebilmesi için tez düzenleme işlemine ihtiyaç olduğu gibi makalelerin de kabul edilip yayımlanması için makalenizin düzenlenmesine ihtiyaç vardır. Makaleler sayfa sayısı bakımından tezlerden çok az olmasına rağmen makale düzenleme işleminin belli zorlukları vardır. Öncelikle sayfa sayısının az olması hataların daha çok dikkat çekmesine sebep olur. Sayfa sayısı fazla olan eserler çok okunmazken makaleler daha çok okunmaktadır. Bu da hem makaleyi değerlendirmeyi hem de hataların tespitini kolaylaştırır.

Tez Düzenleme Merkezi Tarafından Sunulan Makale Düzenleme Hizmeti

Makale düzenleyebilmek için bir tezdeki her şeyi düzenleyebilecek bilgiye sahip olunmalıdır. Makale düzenleme için söylenebilecek en büyük zorluk olarak genellikle ayrıntılı bir yönergenin olmaması gösterilebilir. Üniversitelerin tez yazım kılavuzları dahi çoğu zaman eksiktir, her ayrıntı yer almaz. Bir araştırma raporu olarak görülebilecek tezlerle aynı şeyi anlatmaya çalışan makaleler için ayrıntılı kılavuzların olmaması makale düzenleme işlemini zora sokmaktadır.

Makale yayımlamak için önceliğin içeriğe verilmesi makalenin biçimsel düzenlemesinin arka plana itilmesine sebep olmaktadır. Editör ve hakemlerden gelen eleştiriler çözülmeye çalışılırken biçim en sona bırakılmaktadır. Makalenin kabul edilmesinden sonra ortaya çıkan makale düzenleme ihtiyacının kolaylıkla karşılanabileceği zannedilmekte fakat bunun için genellikle yeterli enerji kalmamaktadır. Teknik bilgi yetersiz olduğu için bunu edinmek fazla zaman almakta veya yeni bir çalışmayı gerektirdiği için insanları bunaltmaktadır. Bu aşamada Tez Düzenleme Merkezi devreye girmekte ve makalenizin uygun formata göre düzenleme işlemin gerçekleştirmektedir.

Tez Düzenleme Merkezi olarak makalenizi ilgili derginin formatına uygun hale getirmekteyiz. Makalenizin biçimsel düzenlemesini gerçekleştirmekteyiz. Metin içinde kullandığınız atıfları uygun şekilde düzenlemekteyiz. Sayfa düzeni, tablo, şekiller, paragraf ölçüleri vs. düzenlemeleri yapmaktayız. Kaynakçanızı da uygun şekilde düzenleyerek makale düzenleme ihtiyacınızı karşılamaktayız. Makalenizin yayımlanması önündeki son engeli aşmanıza yardımcı olmaktayız.

Tez Düzenleme Merkezi olarak, akademik çalışmalarınız için gerekli tüm düzenlemeleri yapıyoruz.

İletişim

Çalışma Saatleri: 
24 Saat Online
Her gün 09.00-20.00 (Ofis)

Telefon     : 0 850-308-2208

Whatsapp : 0 850-308-2208

Mail :

 info@tezduzenlememerkezi.com

Hızlı İletişim
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?