TEZ FORMAT KONTROLÜ

Tez tesliminden önce tez format kontrolü ile zaman kazanın

FORMAT KONTROLÜ

Tezinizin format kontrölünü yaparak hatalarınızı size bildiriyoruz.  

Tez format kontrolü ile hatalarınızı görerek düzeltmeyi kendiniz yapabilir veya tezinizin biçimsel düzenlemesini bize yaptırabilirsiniz. 

tez-formati-kontrol
tez-kontrolu

Teziniz teslim edilmeden önce bir format kontrolünden geçmelidir. Tezinizi format kontrolüne gönderdiğinizde biraz zaman kaybedersiniz. Birkaç gün format kontrol dönüşünü beklerken istenilen düzeltmeleri yaptıktan sonra tekrar format kontrolü için enstitüye gönderirsiniz. Bu işlemler yorucudur ve zamanınızı boşa harcar. Bu süreyi kısaltmak için tez format kontrol işlemini gerçekleştiriyoruz.

Tezinizi bize gönderdikten sonra 2 saat içerisinde tezin formatını kontrol ederek eksiklerinizi tarafınıza bildirebiliriz. Böylece enstitüye göndermeden önce gerekli düzenlemeleri yapmış olacaksınız. Tezinizi enstitüye göndermeden önce enstitünün yaptığı format kontrolünün aynısını sizin için yapabiliriz.

Tezinizin kapak ve sayfa düzenleri, onay ve beyan sayfaları, ithaf, teşekkür, özet, özet, şekil listesi, tablolar dizini, simgeler ve kısaltmalar listesi, satır aralığı, paragraf öncesi ve sonrası boşluklar, yazı tipi ve punto seçimleri, büyük ve küçük harfler, kullanılan yazı özellikleri vb. detayları ayrıntılı şekilde kontrol ediyoruz. Bunları kontrol etmenin yanı sıra tezinizdeki tablo, şekil, resim ve grafik öğelerinin başlıklarını, biçimsel düzenlemelerini ve metin içi atıflarını da kontrol ediyoruz.

Kaynakçayı tarayarak eksik veya yanlış kaynakları tespit ederek kaynakçanın biçimsel düzenlemelerini kontrol ederiz. Varsa ekler bölümünü kılavuza göre inceleyip kontrolü tamamlıyoruz. Tüm bu kontroller sonucunda size bildirmiş olduğumuz eksiklikleri giderdiğinizde teziniz enstitü kontrolüne hazır hale gelecektir. Bir şey yapmadan beklemek yerine format kontrolü yaptırabilirsiniz.

tez-sablon-kontrolu
MS Word Programında İyi Olduğunuzu Düşünüyorsanız Tezinizin Biçimsel Hatalarını Düzeltebilirsiniz

MS Word programını çok fazla kullanmanıza rağmen akademik çalışmaların format düzenine aşina olmayabilirsiniz. Tezin biçimsel düzenlemesi için neler yapılacağını profesyonel olarak tez düzenleme yapmayan kişilerin bilmesi çok zordur. Format kontrolü yapılan dosyanıza eklediğimiz notlar size bu konuda rehber olacaktır.

Tez Format Kontrolü ile Zamandan Tasarruf Edersiniz

Tezinizi kendiniz düzenlemek istiyorsanız format kontrolü sizi hızlandıracaktır.  Tez format kontrolü yaptırarak;

  • Tezinizi enstitüye gönderince bildirilecek eksikleri önceden öğrenirsiniz
  • Enstitüye tezinizi her gönderdiğinizde bildirecekleri farklı hataları toplu olarak görürsünüz
  • Tezinizi defalarca kontrole gönderip günlerce beklemekten kurtulursunuz

böylece zamanla yarıştığınız bir süreci daha az stresle tamamlayabilirsiniz.

tez-teslimi-zaman-baskisi

Tez Düzenleme Merkezi olarak, akademik çalışmalarınız için gerekli tüm düzenlemeleri yapıyoruz.

İletişim

Çalışma Saatleri: 
24 Saat Online
Her gün 09.00-20.00 (Ofis)

Telefon     : 0 850-308-2208

Whatsapp : 0 850-308-2208

Mail :

 info@tezduzenlememerkezi.com

Hızlı İletişim
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?