KAYNAKÇA DÜZENLEME

Akademik çalışmalarınızda kullandığınız kaynakların uygun formata göre biçimlendirilmesi

KAYNAKÇA DÜZENLEME

Tez Düzenleme Merkezi, kaynakça düzenleme ihtiyacınız için de yardımcı olmaktadır. 

Akademik çalışmalarınızda kullandığınız kaynakların metin içinde ve kaynakçada gösterimini kontrol edilerek tez yazım kılavuzuna (veya yazım kurallarına) uygun hale getirilmektedir.

kaynakça düzenleme
kaynakça düzenleme rafta kitap

Çalışmada kullanılan kaynakların tamamının kaynakçada gösterimi

Tez veya herhangi bir akademik çalışmada kullanılan kaynakların metin içinde ve kaynakçada doğru gösterimi ihmal edilemeyecek önemdedir. Kaynakların doğru gösteriminin yanı sıra metin içindeki kaynaklar ile kaynakçadakilerin tutarlı olması da önemlidir.

Tez hazırlanırken bazı kaynakların kaynakçaya eklenmesi unutulabilmektedir. Tez metnindeki kaynaklar ile kaynakçadaki kaynaklar karşılaştırılır. Metinde kullanıldığı halde kaynakçada gösterilmeyen kaynaklar kaynakçaya eklenir. Kaynakçadaki eksik kaynaklar tespit edilerek kaynakçanın tamamlanması sağlanır.

Eksik kaynak bilgilerini tamamlayarak kaynakça düzenleme

Kaynaklardaki eksik bilgilerin bulunarak tamamlanması. Kaynakçada yer verilen kaynaklar için kaynak türüne göre farklı bilgiler yazılmalıdır.  Örneğin kitap için yayınlandığı şehir ve yayınevi, makale için cilt ve sayı bilgisi gibi bilgilerin yazılması sıklıkla unutulmaktadır. Eğer tez yazımı sırasında yararlanılan kaynaklardan gerekli bütün bilgiler alınmamışsa bunları daha sonra tamamlayabilmek zor olmaktadır. Sizin için kaynakçadaki kaynaklarda verilmesi gereken fakat verilmeyen bilgileri tespit ederek bunları tamamlıyoruz.

Kaynakların kılavuzda istenilen formata (APA 6, APA 7, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver vb.) uygun şekilde düzenlenmesi

Tez içinde kullanılan kaynaklar,  kaynakçada ilgili enstitünün belirlediği şekilde gösterilmelidir. Kaynak gösterme ve referansları düzenleme adımlarında akademik çalışmanın teslim edileceği kurumun belirlediği standartlara dikkat edilmelidir.

Apa 6, APA 7, MLA, Harvard, Chicago ve Vancouver gibi kaynak gösterme kuralları yaygın olarak kullanılmaktadır. Yaygın olarak kullanılan veya kullanılmayan kaynak gösterme kurallarına göre sizin için kaynakçanızı düzenliyoruz. Kaynakça düzenleme işlemi için profesyonel destek sağlıyoruz.

kaynakca-duzenleme-kutuphane

Kaynakların alfabetik olarak sıralanması veya numaralandırılan kaynakların sıralamasının kontrol edilmesi

Kaynakçadaki kaynakların alfabetik olarak sıralanması gerekmektedir. Fakat tez yazımı sırasında buna her zaman dikkat edilmez. Sizin için kaynakçadaki kaynaklarınızı alfabetik olarak sıralıyoruz. Ayrıca metin içinde kaynakları numaralandırmışsanız bunların sırasını kontrol ediyoruz ve sorun varsa düzeltiyoruz.

Tez Düzenleme Merkezi olarak, akademik çalışmalarınız için gerekli tüm düzenlemeleri yapıyoruz.

İletişim

Çalışma Saatleri: 
24 Saat Online
Her gün 09.00-20.00 (Ofis)

Telefon     : 0 850-308-2208

Whatsapp : 0 850-308-2208

Mail :

 info@tezduzenlememerkezi.com

Hızlı İletişim
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?