Tez Düzenleme ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Tez hazırlığı lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri için gereklidir. Hazırlanan tezin bazı aşamaları vardır. Tez düzenleme bu aşamalardan biridir. Son aşama olarak bilinir. Ancak son zamanlarda intihal kontrolü de uygulandığından, son adım olmaktan çıktı. Tezin hazırlanmasındaki adımlar sırasıyla; Tez konusunun belirlenmesi, taslak hazırlama, yazma, tez düzenleme, intihal kontrolüdür. Kişi tez düzenleme sürecini kendisi yapabilir veya Tez Düzenleme Merkezi’nden yardım alabilir.

Eğer kişi tez düzenlemesini kendi başına yapacaksa, önce üniversitenin tez yazma kurallarını indirmesi gerekir. Çünkü her üniversitenin tez yazım kuralları farklıdır. İndirilen kılavuz, kişiyi düzenleme hakkında bilgilendirir. Office Word kullanımında profesyonel olmak tezi düzenlemeyi kolaylaştırır. Tez düzenleme, Word’de profesyonel olmayanlar için uzun zaman alacaktır. Vakti olanlar Office Word eğitim kitaplarını ve CD’lerini alıp tez düzenleme işlemlerini yapabilirler.

Vakti olmayanlar küçük bir tez düzenleme fiyatı ile profesyonel yardım alabilirler. Profesyonel tez düzenleme çalışmasında şekil açısından düzenleme yapılmaktadır. Tez düzenleme, tezin üniversite tarafından belirlenen yazım kılavuzuna göre uyarlanmasıdır.

Tez Düzenleme Merkezi yüksek lisans ve doktora öğrencilerine şekil veya içerik düzenlemelerinde destek vermektedir. Lisans eğitimini tamamlayıp yüksek lisans ve doktora yapmak isteyenler tez yazmaktadır. Yazılacak tezin belirli standartları vardır. Bir tezin düzenlenmesi, belirlenen standartlara uygun olarak tam olarak araştırılan bilimsel bir araştırmanın yazılmasıdır. Öğrenciler için yorucu bir görev olan tez yazımı sonucunda hazırlanan tez üniversite tarafından belirlenen şablona uyarlanmalıdır.

Tez düzenleme işi Office Word hakkında ileri düzeyde bilgisi olmayanlar için zor bir süreçtir. Tez düzenleme teknik bir görevdir. Tezlerini hazırlayan ancak düzenleyemeyen birçok insan bulunmaktadır. Tez düzenleme merkezleri bu kişilere yardımcı olmaktadır. Tez düzenleme merkezinde çalışanların deneyimli olması ve iyi bir düzenleme bilgisine sahip olması çok önemlidir. Tez Düzenleme Merkezi’mizde kalabalık bir ekip olduğu ve işimiz tez düzenleme olduğu için gönderilen tezlerin düzenlenmesine aynı gün başlanılmaktadır. Tez düzenleme fiyatı iş yüküne göre farklılık göstermektedir. Sayfa sayısı, talep edilen hizmet veya tezin çeşidine göre tez düzenleme fiyatları farklı olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Hızlı İletişim
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?